wtorek, 15 stycznia 2013

Nowy skład Rady Nadzorczej GOLAB S.A.

Akcjonariusze Golab S.A. - spółki zajmującej się profesjonalną organizacją handlu wełną i wyrobami z wełny owczej, powołali nowy skład Rady Nadzorczej. Mocą uchwały, podjętej podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w dniu 14 stycznia br., nowymi członkami Rady zostali: Konrad Edmund Węglewski, Bartłomiej Maciej Węglewski, Jacek Jan Piechota, Stanisław Kaniszewski oraz Zbigniew Nowak.


„Zmiany w składzie Rady Nadzorczej związane są z planami inwestycyjnymi, dotyczącymi produkcji biodegradowalnych podkładów pod uprawę warzyw, przetworzonych z odpadów wełnianych oraz bionawozu. Jestem przekonany, że powołanie nowych członków do Rady Nadzorczej, złożonej z doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin, wzmocni naszą Grupę i pozwoli zrealizować z sukcesem planowane decyzje inwestycyjne” – powiedział Emil Senska, Prezes Zarządu GOLAB S.A.


Sylwetki nowych członków Rady Nadzorczej GOLAB S.A.:

Pan Konrad Węglewski - właściciel agencji brand design Czarny Tulipan i współtwórca marki Briland. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami Corporate Identity oraz realizacji zaawansowanych wdrożeń w dużych organizacjach. Od kilku lat zarządza i realizuje z sukcesem projekty restrukturyzacyjne i inwestycyjne w obszarach: energetyki, nieruchomości, FMCG, jako doradca bądź współwłaściciel przedsięwzięcia.

Pan Bartłomiej Węglewski jest absolwentem m.in. studiów podyplomowych w zakresie Rachunkowości w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni oraz Zarządzania Finansami Przedsiębiorstw w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. W latach 1999-2005 pełnił funkcję podinspektora, a następnie inspektora w Wydziale Finansowym Urzędu Miasta Sopotu, natomiast w latach 2005-2006 - asystenta biegłego rewidenta w spółce Pro-bilans J.K. Od 2001 roku wspólnik Biura Rachunkowego Maximus S.C.

Pan Jacek Piechota był posłem na Sejm nieprzerwanie od 1985 do 2007 roku. W działalności parlamentarnej m.in. kierował Komisją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Komisją Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W rządzie Leszka Milera piastował funkcję Ministra Gospodarki, w rządzie Marka Belki był Ministrem Gospodarki i Pracy. Obecnie jest m.in. prezesem Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej – wiodącej organizacji polsko – ukraińskiego biznesu, członkiem Rady Konsultacyjnej ds. Zagranicznej Polityki Ekonomicznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych RP oraz członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej. W 2009 roku był inicjatorem organizacji Baltic Business Forum – corocznego międzynarodowego forum gospodarczego w Świnoujściu. Założyciel i prezes Stowarzyszenia „Europa-Północ-Wschód”, którego przewodniczącym Rady Strategii Stowarzyszenia jest Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP.

Profesor dr hab. Stanisław Kaniszewski jest obecnie Kierownikiem Zakładu Uprawy i Nawożenia Warzyw w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. W latach 1974-1975 odbył staż zawodowy w Stanach Zjednoczonych, zajmując się uprawą, uszlachetnianiem i pakowaniem warzyw w firmie „De Bruyn Co.”, a następnie w Department of Horticulture, Michigan State University. W okresie 40-letniej pracy zawodowej prowadził badania nad: zagadnieniami poprawy żyzności gleb lekkich, nawadniania i nawożenia roślin warzywnych, metodami uprawy i agrotechniką roślin warzywnych w polu i pod osłonami. Autor wielu publikacji m.in. naukowych, patentów i wzorów użytkowych.

Pan Zbigniew Nowak jest absolwentem Technikum Przemysłu Spożywczego i Chemicznego w Gdańsku oraz Politechniki Gdańskiej, gdzie ukończył Wydział Chemii, w specjalizacji: Technologia spożywcza. Był pracownikiem naukowym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Wieloletni radny powiatu gdańskiego i działacz Cechu Rzemiosł w Gdańsku, którym aktualnie kieruje. Od roku 2006 działa w Stowarzyszeniu Rzeźników i Wędliniarzy RP (obecnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Krajowej SRW RP). Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za działalność społeczną. Od 1991 roku przedsiębiorca, właściciel m.in. Właściciel prężnie rozwijających się przedsiębiorstw: Zakłady Mięsne Nowak, Pomorskie Centrum Mięsne, POLAN Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Gdańsk-Wieniec oraz Spichlerz Ognisty Wóz, których zatrudnienie sięga kilkuset pracowników, a roczny obrót setki milionów złotych.

 
*****

GOLAB S.A. jest spółką handlową, założoną w 2008 roku, w celu profesjonalnego i kompleksowego handlu wełną, poczynając od wełny surowej po produkty gotowe i produkty biodegradowalne.

W roku 2010 spółka rozpoczęła sprzedaż nowych produktów, obejmujących wyroby rehabilitacyjne oraz pościele marki Poltops Products i ekskluzywne pościele pod marką Henry Wool. Rozpoczyna również zagraniczną sprzedaż dzianiny wełnianej.

W roku 2011 GOLAB S.A. zainicjowała wdrożenie innowacyjnego projektu zagospodarowania odpadów organicznych, powstających w procesie przetwarzania wełny, na potrzeby sektora warzywniczego i w konsekwencji uruchomienia produkcji biodegradowalnych podłoży pod postacią biopodłoża bezglebowego BIO-PODŁOŻA i ściółki włóknistej BIO-WŁÓKNINY.
Wymienione produkty są rozwiązaniami całkowicie innowacyjnymi, zgodnymi z duchem unijnym zrównoważonego rozwoju – łatwo poddają się recyclingowi, stwarzając możliwości ponownego wykorzystania ich jako nawozu o działaniu retard czyli przedłużonym. Program jest realizowany przy wsparciu środków unijnych, we współpracy z Instytutem Technologii Eksploatacji - Państwowym Instytutem Badawczym w Radomiu oraz Instytutem Warzywnictwa im. Emila Chroboczka w Skierniewicach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz