poniedziałek, 9 stycznia 2012

Sesja 09.01.2012 w liczbach, obroty ciągle spadają..

Podsumowanie kolejnej „smutnej” sesji na Newconnect. Na rynku zadebiutowała kolejna spółka, tym razem SFD – sportowe forum dyskusyjne. I jak tak patrzę na ten debiut to czuję, że wielkimi krokami zbliża się dzień debiutu newconnect-analizy.blogspot.com na rynku alternatywnym.. no cóż, rynek z każdym dniem jest coraz bardziej alternatywny.

Ten "spektakularny" debiut nie pomógł, jeżeli chodzi o obroty, które osiągnęły swoje roczne minimum: 2,195 mln zł. Tak słabo nie było w całym roku 2011, a w styczniu ubiegłego roku notowanych było przecież dwa razy mniej spółek na Newconnect. Akcjami 103 spółek nie handlowano w ogóle (prawie 30% spółek notowanych na Newconnect). Obroty kolejnych 119 nie przekroczyły poziomu 1000 zł (63%). Podsumowując: tak wielu spółek jeszcze na Newconnect nie widziano (352), ale tak źle również jeszcze nie było.Kurs zamknięcia sesji 09.01.2012 okazał się najniższym od 100 sesji dla:

Admiral, ATCargo, Binary Helix, Blumerang, BroadGate, Depend, DXD, EasyCall, EMCapital, Galvo, GPPI, Hurtimex, Makora, Maximus, Mera, Mew, Mineral, MMCPL, Nemex, NicoGames, Pharmena, PinotCaro, PSW Capital, Surfland, Taxnet, Telemedycyna, VCP, Weedo, WestReal,

Spółki groszowe: EEnergo, F24, GPFCausa, HMSG, Laurenpes, Pakademia, Serenity, Tonsilac, Veno

Spośród niedawnych debiutantów: Alda, KBJ, StarFit, Uboat Line.

Najniżej oczywiście też papiery zawieszonego Budostalu5.

Na maksymalnym poziomie (ostatnie 100 sesji) utrzymują się po sesji 09.01.2012 kursy spółek: Comperia, Dentamedical, ISiAG, Notoria, Plasma, Selvita, SMT Software.
285 debiutów na Newconnect w 2012 roku? - prognoza

TroMedia i Digital Avenue - teoria spiskowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz