środa, 23 maja 2012

ATON-HT: Testy przedsprzedażowe w Hiszpanii

Spółka ATON-HT informuje, że rozpoczęła się druga faza testów przedsprzedażowych urządzenia ATON HR w Hiszpanii.

W drugiej połowie maja inżynierowie z Centrum Badawczo Rozwojowego ATON-HT rozpoczęli drugi etap testów u kontrahenta z Hiszpanii. Celem prób jest optymalizacja procesu polimeryzacji wełny mineralnej w urządzeniu typu ATON HR z uwzględnieniem specyficznych wymogów zainteresowanej strony.
Pierwszy etap został zakończony przekazaniem do badań laboratoryjnych przez stronę hiszpańską materiału poprocesowego powstałego w urządzeniu ATON HR. Zakończone badania, satysfakcjonujące stronę hiszpańską, zaowocowały kolejnym etapem testów w pełni finansowanych przez kontrahenta z półwyspu iberyjskiego.

„Fakt sfinansowania drugiego etapu prób przez stronę hiszpańską, świadczy o skuteczności oferowanych przez ATON-HT rozwiązań i o bardzo dużym zainteresowaniu klienta metodą MTT. Mamy uzasadnioną nadzieję, że następnym etapem współpracy będzie podpisanie kontraktu na budowę i sprzedaż urządzenia ATON HR dla hiszpańskiego koncernu” – powiedziała Ewa Błażejowska, Wiceprezes Zarządu ATON-HT.


ATON-HT S.A. działa na rynku od 2005r., a od lutego 2008r. jest notowana na NewConnect. Firma funkcjonuje w obszarze bezodpadowych innowacyjnych technologii utylizacji odpadów niebezpiecznych i odzysku cennych materiałów. Opracowywane i wdrażane technologie oparte są o autorską metodę MTT (Microwave Thermal Treatment) i MOS (Microwave Oxidacion System), których Spółka jest właścicielem i które została zastrzeżona w kraju i zagranicą. Proponowane rozwiązanie umożliwia budowę reaktorów, w których unieszkodliwiać można w bardzo wysokich temperaturach szeroką gamę niebezpiecznych odpadów, przy czym praca tych urządzeń nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego i co równie ważne - koszt eksploatacji jest mniejszy od kosztów eksploatacji znanych urządzeń i instalacji. Przykłady zastosowań metod MTT i MOS: utylizacja odpadów azbestowychi odpadów biologicznych, usuwanie uciążliwych zapachów, rozkład (piroliza) tworzyw sztucznych, karbonizacja odpadów biologicznych, usuwanie zanieczyszczeń organicznych np. zanieczyszczeń ropopochodnych. Spółka jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. nagrody na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO, nagrody GPW w kategorii „Wybór rynku NewConnect jako wsparcia dla rozwoju innowacji”, oraz tytułu Krajowego Lidera Innowacji 2008. Spółka zwyciężyła także w prestiżowym Konkursie Innowatorów podczas Globe Forum 2009, a w 2011 została laureatem konkursu GREENEVO Akcelerator Zielonych Technologii organizowanym przez Ministerstwo Środowiska.


WIĘCEJ NA TEMAT 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz